Triyör MTR

Triyör MTR

Makine, tahil temizleme/paketleme tesislerinde ve un degirmenlerinde, bugday tanelerinden daha küçük yuvarlak partiküller ile bugday tanelerinden daha uzun partikülleri ve bugday kiriklarini, bugdaydan ayristirir.

Kullanim Kapsami
Makine, tahil temizleme/paketleme tesislerinde ve un degirmenlerinde, bugday tanelerinden daha küçük yuvarlak partiküller ile bugday tanelerinden daha uzun partikülleri ve bugday kiriklarini bugdaydan ayristirir.

Çalisma Prensibi
Silindir portlarinin boyutu, islem kapsamina göre seçilir. Tahil, silindire düzenli olarak yayilir ve islem sirasinda yabanci partiküller ve kirik bugday silindir portlarina yönlendirilir. Ayristirma islemi, silindir portlarinda sikisan partiküllerin çeperden yukari sürülüp helezon tasiyiciya bosaltilmasiyla gerçeklestirilir. Ayristirilan yabanci partiküller, ana süreç sirasinda kaçan bugday tanelerini ayirmak için gerekirse kontrol silindirlerine iletilir.

Yapisi
Makine, ana yapilardan olusur. Silindirlerle ve tahrik motorlariyla takviyeli saglam gövde; ayristirma islemini gerçeklestiren silindirler. Ana ve kontrol silindirleri ihtiyaç halinde bir veya iki parça olarak seçilir. Ayirma islemi ve kapasitesi dikkate alinarak daha çok silindir birlestirilebilir.