Taşlama Merdaneleri Üretiminde Santrifüj Döküm.

Dünya çapında değirmencilerin ana görevi kaliteli un elde etmektir. Bunu başarmak için, değirmenin "kalbi" olarak kabul edilen, yüksek kaliteli, dayanıklı silindirlere ihtiyaç vardır.

Un değirmenciliği endüstrisinde, öğütme merdanelerinin kalitesi, işlenmiş tahılın kalitesi kadar elde edilen unun kalitesi ve maliyeti kadar önemlidir. Silindirlerin kalitesi nasıl değerlendirilebilir? Bunun için hangi araştırmalar gerekiyor? En önemli kalite göstergeleri nelerdir? Bu soruların cevapları basit. Bunu yapmak için, kullanılan hammaddelerden dökümhanelerde ortaya çıkan ürünlere kadar, tüm üretim zincirini dikkatlice izlemelisiniz.

Molinus

Döküm teknolojisi

Daha önce, dökümhaneler rulo üretiminde statik döküm (standart döküm kum kalıbı) kullanıyordu. Günümüzde modern işletmeler santrifüj döküm yöntemiyle yeni iki katmanlı kaplama teknolojilerini kullanmaktadır. Bu, tüm tambur kalınlığı boyunca homojen bir sertlik ve yapıldığı malzemenin daha yoğun yapısını sağlar. Ruloların dökümünde kullanılan elemanlar her üretici için farklıdır. Bu elemanların doğru seçimi, silindirlerin kalitesini önemli ölçüde etkiler. Tahıl pürüzlü bir yüzeye sahiptir ve bu nedenle cam ve seramik gibi sert malzemeleri aşındırır. Merdanelerin üretimi için düşük sertlikte bir malzeme kullanılırsa, bu bunların imalatını kolaylaştıracaktır, ancak özellikle bu tür merdanelerin kesilmesi ve çalıştırılması için ek maliyetler yaratacaktır. Bu problem, üretim tesislerinin dökümünün kimyasal bileşimi ve bileşiminin bilgisi kullanılarak çözülebilir. Yırtık sistemler için silindir üretiminde ana şey, başlangıç ??malzemesinin maksimum sertliği ve kanal açma düzgünlüğüdür, öğütme sistemleri için - ortalama homojen sertlik ve düzgün mikroluktur. Bu özellikleri göz önünde bulundurarak fabrikalarda üretilen merdaneler uzun süre dayanacaktır.

Rulman yatakları

Rulman yatakları SAE-1040 veya SAE-1050 kalitedeki çelikten yapılmış olmalıdır. Döküm yataklı koltuklar dayanıklı değildir. Her zaman rulman arızası riski bulundurur. Onarım ve bakım için süre kesintilerine ve gereksiz harcamalara yol açtığı için üretim için karlı sayılmamaktadır.

Rulman işleme

İki katmanlı dökümün avantajları. Endüktif eritme, spektral analiz yöntemleri, alaşım elementleri ve kontrollü CNC ekipmanlarının kullanılması, santrifüj döküm ile yüksek kaliteli çift kaplamalı ruloların oluşturulmasını mümkün kılmıştır.

Kalifiye uzmanlar, santrifüj salgısı için silindirleri kontrol etmek için, pürüzsüz silindirlerin yüzeyinin mikroluğunun tekdüzeliği ve yivli silindirlerin oluklarını kesmenin doğruluğu için yüksek kaliteli teknolojik ekipman kullanırlar.

Santrifüj döküm yöntemiyle elde edilen iki katmanlı bir kaplamaya sahip merdanelerin bir takım avantajları vardır:

  1. kalınlık ve tüm derinlik boyunca düzgün sertlik;
  2. daha yoğun malzeme yapısı;
  3. dayanıklılık;
  4. yüksek iş verimliliği;
  5. yönlülük

Bu rulolar, çeşitli üretim tesislerinin rulo fabrikalarına monte edilebilir. Rusya ve BDT ülkelerindeki birçok un değirmeninde başarıyla kullanılmaktadır ve ayrıca ABD, Almanya, İtalya, Fransa, Belçika ve Kuzey Afrika dahil olmak üzere dünya çapında 40'tan fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Ürünler Avrupa kalite belgesi ISO 9002 ile ödüllendirilmiştir.

 

Endüktif eritme, spektral analiz yöntemleri, alaşım elementleri ve CNC kontrollü ekipman kullanımı, santrifüj döküm yöntemi ile çift katmanlı bir kaplama ile yüksek kaliteli silindirler oluşturulmasını mümkün kılmıştır. Santrifüj aşınması, yüzeylerin mikro pürüzlülüğü, olukların kesilmesi, müşterinin ihtiyaçlarına göre yüksek kaliteli teknolojik ekipman kullanan yüksek nitelikli uzmanlar tarafından uygulanır ve kontrol edilir.

Şirketin ana ilkesi: Müşteri memnuniyeti, teknolojik sürecin her aşamasında (hammadde tedarikinden bitmiş ürünlere kadar) dikkatle kontrol edilerek elde edilmektedir. Bitmiş ürünler, gerekli kaliteye uygunluk için kapsamlı bir teknik kontrolün ardından müşteriye teslim edilir.

Hizmet, müşteri ile sürekli iletişimde olma, zamanında doğru karar vermemizi ve sorunu çözmemizi sağlar.
Öğütme silindirlerimiz Rusya ve BDT'deki birçok un değirmeni tarafından başarıyla kullanılmaktadır. Farklı üreticilerin valsli değirmenlerine monte edilirler.

Un değirmenleri için diğer yedek parçalar ve bileşenler Tahıl değirmenleri kataloğu bölümünde bulabilirsiniz.