Pnömatik Öğütme Değirmeni (Çalışma Prensibi)

Pnömatik valsli değirmen, değirmendeki en önemli ünitelerden biridir.Pnömatik valsli değirmen, un öğütme ekipmanının ilk hattıdır. Pnömatik bir valsli değirmenin seçimi, gerekli un ve kalite miktarı ile belirlenir.

Öğütme sisteminde, pnömatik valsli değirmen aynı zamanda tahılın ezilmesi, kesilmesi ve preslenmesi işlevlerini yerine getirir. Değirmen kompleksinin bir parçası olarak, pnömatik valsli değirmen öğütme bölümünde ve çoğunlukla zemin katta bulunur.

Bu nedenle, bu ünite tahılları veya benzer sertlikte tahılları öğütdükten sonra istenen özelliklere sahip ürünler elde etmek için vazgeçilmezdir.

Çalışma Prensibi

Çalışma Prensibi

01. Giriş > 02. Besleme > 03. Taşlama > 04. Çıktı

Ürün, pnömatik valsli değirmene üst emme borusundan girer ve besleme silindirleri sayesinde öğütme silindirlerinin tüm uzunluğu boyunca eşit olarak dağıtılır. Freze silindirleri (oluklu veya pürüzsüz), birbirine doğru döner, gelen ürünü öğütün. Öğütülmüş ürün makinenin alıcı haznesine, ardından kare eleklere taşındığı pnömatik alıcıya girer.

Ayrıca valsli değirmenin kalitesi ve verimliliği, silindirlerin tüm uzunluğu boyunca boşluk büyüklüğünden ve boyutunun sabitliğinden etkilenir. Valsli değirmenin verimliliğinin ana göstergeleri, merdanelerin çevresel hızlarının oranı (diferansiyel), yüzey durumu ve merdanelerin uzunluğu boyunca boşluğun doğruluğundan etkilenir. Sabit bir diferansiyel ile silindirlerin çevresel hızlarının arttırılması verimliliği önemli ölçüde arttırır, ancak enerji tüketimini hafifçe arttırır ve ezilmiş ürünün granülometrik bileşimini etkilemez.

Katalogda Molinus tarafından satılan silindir makinelerinin tam listesini görebilirsiniz.