Molinus Vals Toplari

Molinus Vals Toplari

Dünya çapinda degirmencilerin ana görevi kaliteli un elde etmektir. Bunu basarmak için, degirmenin "kalbi" olarak kabul edilen, yüksek kaliteli, Vals toplarina ihtiyaç vardir.

Un degirmenciligi endüstrisinde, ögütme toplarinin kalitesi, islenmis tahilin kalitesi kadar elde edilen unun kalitesi ve maliyeti kadar önemlidir. Toplarin kalitesi nasil degerlendirilebilir? Bunun için hangi arastirmalar gerekiyor? En önemli kalite göstergeleri nelerdir? Bu sorularin cevaplari basit. Bunu yapmak için, kullanilan hammaddelerden dökümhanelerde ortaya çikan ürünlere kadar, tüm üretim zincirini dikkatlice izlemelisiniz.

Molinus

Döküm teknolojisi

Daha önce, dökümhaneler top üretiminde statik döküm (standart döküm kum kalibi) kullaniyordu. Günümüzde modern isletmeler santrifüj döküm yöntemiyle yeni iki katmanli kaplama teknolojilerini kullanmaktadir. Bu, tüm tambur kalinligi boyunca homojen bir sertlik ve yapildigi malzemenin daha yogun yapisini saglar. Vals toplarinin dökümünde kullanilan elemanlar her üretici için farklidir. Bu elemanlarin dogru seçimi, silindirlerin kalitesini önemli ölçüde etkiler. Tahil pürüzlü bir yüzeye sahiptir ve bu nedenle cam ve seramik gibi sert malzemeleri asindirir. Vals toplarinin üretimi için düsük sertlikte bir malzeme kullanilirsa, bu bunlarin imalatini kolaylastiracaktir, ancak özellikle bu tür toplarin kesilmesi ve çalistirilmasi için ek maliyetler yaratacaktir. Bu problem, üretim tesislerinin dökümünün kimyasal bilesimi ve bilesiminin bilgisi kullanilarak çözülebilir. Yirtik sistemler için silindir üretiminde ana sey, baslangiç ??malzemesinin maksimum sertligi ve kanal açma düzgünlügüdür, ögütme sistemleri için - ortalama homojen sertlik ve düzgün mikroluktur. Bu özellikleri göz önünde bulundurarak fabrikalarda üretilen Vals toplarini uzun süre dayanacaktir.

Rulman yataklari

Rulman yataklari SAE-1040 veya SAE-1050 kalitedeki çelikten yapilmis olmalidir. Döküm yatakli koltuklar dayanikli degildir. Her zaman rulman arizasi riski bulundurur. Onarim ve bakim için süre kesintilerine ve gereksiz harcamalara yol açtigi için üretim için karli sayilmamaktadir.

Rulman isleme

Iki katmanli dökümün avantajlari. Endüktif eritme, spektral analiz yöntemleri, alasim elementleri ve kontrollü CNC ekipmanlarinin kullanilmasi, santrifüj döküm ile yüksek kaliteli çift kaplamali rulolarin olusturulmasini mümkün kilmistir.

Kalifiye uzmanlar, santrifüj salgisi için silindirleri kontrol etmek için, pürüzsüz silindirlerin yüzeyinin mikrolugunun tekdüzeligi ve yivli silindirlerin oluklarini kesmenin dogrulugu için yüksek kaliteli teknolojik ekipman kullanirlar.

Santrifüj döküm yöntemiyle elde edilen iki katmanli bir kaplamaya sahip merdanelerin bir takim avantajlari vardir:

  1. kalinlik ve tüm derinlik boyunca düzgün sertlik;
  2. daha yogun malzeme yapisi;
  3. dayaniklilik;
  4. yüksek is verimliligi;
  5. yönlülük

Bu toplar, çesitli üretim tesislerinin rulo fabrikalarina monte edilebilir. Rusya ve BDT ülkelerindeki birçok un degirmeninde basariyla kullanilmaktadir ve ayrica ABD, Almanya, Italya, Fransa, Belçika ve Kuzey Afrika dahil olmak üzere dünya çapinda 40'tan fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Ürünler Avrupa kalite belgesi ISO 9002 ile ödüllendirilmistir.

 

Endüktif eritme, spektral analiz yöntemleri, alasim elementleri ve CNC kontrollü ekipman kullanimi, santrifüj döküm yöntemi ile çift katmanli bir kaplama ile yüksek kaliteli toplar olusturulmasini mümkün kilmistir. Santrifüj asinmasi, yüzeylerin mikro pürüzlülügü, oluklarin kesilmesi, müsterinin ihtiyaçlarina göre yüksek kaliteli teknolojik ekipman kullanan yüksek nitelikli uzmanlar tarafindan uygulanir ve kontrol edilir.

Sirketin ana ilkesi: Müsteri memnuniyeti, teknolojik sürecin her asamasinda (hammadde tedarikinden bitmis ürünlere kadar) dikkatle kontrol edilerek elde edilmektedir. Bitmis ürünler, gerekli kaliteye uygunluk için kapsamli bir teknik kontrolün ardindan müsteriye teslim edilir.

Hizmet, müsteri ile sürekli iletisimde olma, zamaninda dogru karar vermemizi ve sorunu çözmemizi saglar.
Vals toplarimiz Rusya ve BDT'deki birçok un degirmeni tarafindan basariyla kullanilmaktadir. Farkli üreticilerin valsli degirmenlerine monte edilirler.

Un degirmenleri için diger yedek parçalar ve bilesenler Tahil degirmenleri katalogu bölümünde bulabilirsiniz.