Molinus Silo Aksesuarları

Molinus Silo Aksesuarları

Havalandırma Sistemleri

Havalandırma sistemleri depolama koşullarına ve müşteri isteklerine göre üretilmektedir. Havalandırma sistemleri, siloların tasarım özelliklerine göre üretilir ve çalışma hacimlerine tamamen uygundur.

Siloların içeriğinin havalandırılması için sadece özel olarak tasarlanmış ve hesaplanmış havalandırma sistemleri kullanılır. Havalandırma sistemleri ürünlerin raf ömrünü uzatır, normal nem seviyesini sağlar ve böceklere karşı korur.

Havalandırma Sistemleri

Havalandırma Fanları

Siloların havalandırılması ve sıcak veya soğuk havaya zorlanması için tasarlanmıştır. Bu hava nemini düzenler ve ürünün raf ömrünü uzatır.

Havalandırma Sistemleri

Egzoz Fanları

Doğal havalandırma sistemi, zorunlu havalandırma sistemlerinin çalışması sırasında oluşan basınç dikkate alınarak tasarlanmıştır ve silodan nemli havanın alınmasını sağlar.

Egzoz havalandırma sisteminden geçen hava, havalandırma deflektörlerinden dışarıya tahliye edilir.

Havalandırma Sistemleri

Havalandırma Izgaraları

Perfore zemin kanallarının tasarımı binlerce ürünün havalandırılması için tasarlanmıştır. Delikli kanalların delikleri, içinden yeterli miktarda cebri hava girebilecek şekilde yerleştirilir. Delikli kanalların delikleri tane kalibrasyonuna bağlı olarak yapılır ve böylece tahılların silo temelinin havalandırma kanallarına girmesini önler. İmalatta galvanizli sac kullanılmıştır.

Taşıma Ekipmanları

Taşıma Ekipmanları

Tüp Helezonlar

Silodan ürünlerin yüksek kalitede boşaltılması için tasarlanmıştır. Boşaltma helezonlarının tasarımı ve üretimi siloların hacmine bağlıdır. Burgu, uzun süreli çalışma için yeterince güvenilir olacak şekilde tasarlanmıştır.

Taşıma Ekipmanları

Dip Sıyırıcılar

Silonun temizliğini kontrol eder ve ürünü boşaltma helezonuna boşaltır. Vidalı konveyörlerde, performansa bağlı olarak, vidaların boyutları ve teknik özellikleri değişir. Kapasite 5 ila 250 t / s arasında değişebilir.

Taşıma Ekipmanları

Sıyırıcı konveyörler

Tahılı serbest bir pozisyonda taşımak için kullanılır. Kazıyıcı konveyörler dayanıklı galvanizli metalden yapılmıştır, asansör kompleksinin alanına bağlı olarak kazıyıcı konveyörlerin düzeni sağlanmaktadır. Kapasite 5 ila 250 t / s arasında değişebilir.

Taşıma Ekipmanları

Noria

Noria, asansörlerin bağlantı halkasıdır. 5 ila 50 metre boyutlarında üretilirler ve tahıl taşımak için yüksek kaliteli kovalara sahiptirler. Verimlilik 10-500 ton / saat. Bakım kolaylığı için kapalı servis pencereleri sağlanmıştır.

Taşıma Ekipmanları

Asansör kafesi ve galeri

Tahıl ambarında daha fazla güvenlik sağlamak için emniyet kafesleri, korkuluklar ve kolluklar sağlanır. Noria, galeriler, dinlenme alanları, merdivenler bir güvenlik kafesi ile donatılmalıdır. Emniyet çerçeveleri galvanizli metalden yapılmıştır.

Taşıma Ekipmanları

Distribütörler (yön değiştirme valf)

Ürün taşıma ağında kullanılır. Mükemmel bir şekilde eşleşen şekli nedeniyle tahıl akışını kontrol etmede önemli bir rol oynarlar, ürünün eşit bir şekilde dağılmasını sağlarlar. Taşma valfi, düğümlerdeki tane akış yönünü kontrol etmenizi sağlar. Tüm distribütörler mühürlenmiştir.

Taşıma Ekipmanları

Elektrikli ve Mekanik Valfler

Ağırlıklı olarak tünel sistemli silolarda ve kazıyıcı konveyörlerde ürün akışını kontrol etmeye yarar.